HTML nauka od podstaw

W tym artykule postaramy się przybliżyć jak wygląda nauka od podstaw języka HTML. Opiszemy jak umieszczamy komentarz w linijkach z kodem, aby nie wpływał on na strukturę kodu oraz gdzie najlepiej zacząć uczyć się HTML. Jeżeli zastanawiasz się, czy warto zdobyć takie kompetencje oraz w jaki sposób to zrealizować, koniecznie przeczytaj cały ten wpis.

HTML nauka od podstaw

Nauka od podstaw HTML na pierwszy rzut oka wydaje się dosyć prosta, jednakże wcale nie musi tak być. Aby przejść do praktycznej strony nauki, powinniśmy zaczerpnąć wiedzy, która jest sprawdzona i co ważniejsze aktualna. Nie ma sensu uczyć się rzeczy przestarzałych, które były aktualne jeszcze w wersji 4.0, kiedy dziś obsługujemy 5.0 – nie trać na to czasu! Nie nastawiaj się także na obfitą i przeciążającą naukę, każdy posiada inne tempo oraz inne możliwości. Jeżeli nie posiadasz kompetencji związanych z obsługą komputera lub ogólnie mówiąc technicznych, postaraj się najpierw rozwinąć w tym kierunku. Następnie wyznacz sobie codzienne zadania, w których będziesz poznawał ten język. Ilość wiedzy potrzebna do zawodowego użytkowania, jest na prawdę spora. Natomiast z każdą nową stroną, Twoje umiejętności będą się polepszać i zacznie Ci to przychodzić z łatwością. Nauka od podstaw wskazuje na poznanie wszelkich podstaw, nie ucz się na pamięć wszystkich atrybutów lub znaczników, postaraj się zrozumieć strukturę, poprawność zapisu i utrzymywanie kodu w należytej formie, bez zbędnych błędów. Jeżeli planujesz jednak rozpocząć naukę równoległą, trzech języków związanych z front-endem, koniecznie przeczytaj także inny wpis o programowaniu od podstaw. Jednakże my polecamy uczyć się w sposób wydajny i efektywny. Nie narzucaj sobie za dużo, ponieważ to ma sprawiać Ci frajdę, a nie być obowiązkiem.

Jak umieszczamy komentarz w HTML?

Aby umieścić komentarz w pliku z html’em należy użyć  dwóch znaczników <! — przykładowy komentarz, informujący o tym co dzieje się aktualnie w kodzie –>. Jest to bardzo pomocna forma, kiedy współpracujemy z wieloma pracownikami nad jedną stroną lub po prostu wracamy do swojego starego projektu. Jeżeli oznaczmy najważniejsze rzeczy, będzie nam łatwiej się odnaleźć. Świetnym przykładem będzie opisywanie specyficznych klas lub id, dla wybranych elementów. Jeśli nie wiesz czym one są, nie przejmuj się – wszystko przyjdzie z czasem. Jeżeli jednak HTML uczysz się od podstaw, komentarze mogą być Twoimi “notatkami”. Wykorzystaj to, aby zwiększyć wydajność swojej nauki.

Gdzie nauczyć się HTML?

Nauka od podstaw HTML wydaje się dosyć trudna, jednakże w Internecie znajduje się wszystko. W pierwszej kolejności powinniśmy zacząć od bardzo ogólnych rzeczy, czyli czym jest strona internetowa, w jaki sposób funkcjonuje i jakie pliki są do tego potrzebne. Najlepszym źródłem informacji powinny być dla nas największe firmy zajmujące się wprowadzaniem w nich zmian. W szczególności wymienić można W3school.com, które posiada wszystkie informacje związane z tym językiem. Dodatkowo warto czytać blogi, zawarta w nim ekspercka wiedza jest świetną pigułką informacyjną. Na wyróżnienie na pewno zasługują twórcy, tworzący poradniki, tutoriale czy filmiki o programowaniu. Na YouTube odnajdziesz tysiące takich wideo. Jezeli czujesz się na siłach i chciałbyś sprawdzić w praktyce swoje umiejętności, istnieją strony na których wykonujesz podstawowe zadania z zakresu działania na językach front-endowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *