Cały dzień spędzony przy konsoli przy grach komputerowych, a przy tym niemałe wynagrodzenie. Czy to nie brzmi pięknie?Zawód tester gier polega na sprawdzeniu gier pod względem technicznym i pojawiających się błędów podczas rozgrywki. Tak na prawdę testowane są wszystkie aspekty gry po przez logikę, mechanikę, tekstury. Sam zawód testera gier dzieli się kilka specjalizacji m. in. tester językowy, funkcjonalny czy lokalizacji.

tester gier

Jakie trzeba spełniać wymagania na takie stanowisko?

Pewnie zastanawiasz się jakie wymagania trzeba spełnić, aby zostać testerem gier. Jeśli chodzi o umiejętności twarde wystarczy bardzo dobra znajomość języka angielskiego na poziomi B2. Znajomość Excela oraz pakietu MS Office. Jeśli chodzi o cechy miękkie to dobry tester powinien być spostrzegawczy, powinien umieć wychwycić nawet najdrobniejsze błędy. Powinien być dociekliwy i posiadać dobre umiejętności analityczne, aby móc wysuwać odpowiednie wnioski na podstawie zauważonych błędów. Warto, również wspomnieć o dobrych umiejętnościach komunikacyjnych. Dobry tester gier powinien potrafić jasno i precyzyjnie przekazać informacje.

Jak zostać testerem gier?

Najprostszym i chyba najbardziej oczywistym sposobem na zdobycie tego zawodu jest aplikowanie na dane stanowisko wyszukane z ogłoszeń o pracę. Również zdarza się, że firma decyduje się na zatrudnienie osoby udzielającej się najbardziej na forach/ wątkach opisującym problem techniczny danej gry. Doświadczenie nie jest wymagane, aczkolwiek warto zrobić samodzielnie kurs testera manualnego. Zawsze to będzie jakiś dodatkowy atut podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *