Migracja danych do chmury

Technologia ciągle się rozwija, więc coraz więcej nowoczesnych firm decyduje się na rozpoczęcie procesu cyfryzacji. Jej kluczowym elementem jest transformacja chmurowa, która sprzyja dokonywaniu kluczowych dla firmy zmian biznesowych. Na co warto zwrócić uwagę?
Migracja danych do chmury musi zostać odpowiednio zaplanowana i niesie za sobą szereg ryzyk związanych np. z zachowaniem ciągłości działania czy doborem właściwych narzędzi. Właśnie dlatego jest wskazywana jako proces, który powinien być poprzedzony gruntowną rewizją posiadanych zasobów informatycznych oraz zostać zaplanowana z udziałem profesjonalistów potrafiących trafnie ocenić ryzyka projektu. Polcom jako operator dwóch data center z wieloletnim doświadczeniem gwarantuje pełne wsparcie na każdym etapie projektu biznesowego. Zespół specjalistów Polcom pomaga w bezpieczny i bezprzerwowy sposób zmigrować dane firm do środowiska cloud computing. W zależności od potrzeb biznesowych migracja może zostać przeprowadzona do środowiska współdzielonego bądź dedykowanego.

Czym jest proces migracji danych do chmury?

Migracja danych do chmury to przeniesienie zasobów IT klienta (baz danych, systemów operacyjnych, aplikacji, systemów ERP oraz innego oprogramowania) do środowiska Polcom Cloud. Usługa jest w pełni skalowalna, bezpieczna i daje wiele możliwości m.in. dostępu do danych bez względu na to w jakim miejscu się znajdujemy.
Firma Polcom zapewnia pełne wsparcie zarówno w procesach przedwdrożeniowych jak i powdrożeniowych.

Migracja danych do chmury

Proces cyfryzacji jako jeden ze sposobów budowania przewagi konkurencyjnej na rynku

Budowanie przewag rynkowych we współczesnym środowisku biznesowym wiąże się niekiedy z dużymi inwestycjami finansowymi w infrastrukturę IT oraz oprogramowaniem. W przypadku migracji danych do chmury nie ma konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów inwestycyjnych wynikających z ciągłej rozbudowy fizycznego sprzętu IT. W modelu cloud computing to klient decyduje jakich zasobów mocy obliczeniowej potrzebuje w danym momencie. Model ten pozwala więc na elastyczne dopasowanie zasobów mocy obliczeniowej do aktualnych potrzeb, a dzięki odpowiedniemu skalowaniu infrastruktury IT klient ponosi koszty jedynie za wykorzystane zasoby, co pozwala na znaczną optymalizację kosztów związanych z informatyką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *