zapasowe centrum przetwarzania danych

Awarie sprzętu IT i niedostępności systemów mogą zdarzyć się nawet w najbardziej zaawansowanych technologicznie firmach. Dlatego warto odpowiednio wcześnie zabezpieczyć się przed takimi sytuacjami. Jednym z kluczowych elementów polityki Business Continuity, który rekomenduje firma Polcom, jest zapasowe centrum przetwarzania danych. Disaster Recovery Center daje możliwość przełączenia wszelkich usług i działalności operacyjnej z lokalizacji podstawowej do ośrodka zapasowego, który oddalony jest w bezpiecznej odległości.

zapasowe centrum przetwarzania danych

Co wpływa na bezpieczeństwo świadczonych usług przez firmę Polcom?

Firma Polcom posiada ponad 30-letnie doświadczenie w branży IT. Zespół doświadczonych i wyspecjalizowanych ekspertów dba o ciągłość działania i bezpieczeństwo świadczonych usług. Polcom posiada dwa własne ośrodki data center zbudowane od podstaw, które zlokalizowane są w Skawinie oraz w Alwerni. Ośrodki połączone są ze sobą światłowodem, dzięki czemu możliwe jest wykonywanie replikacji synchronicznej i skuteczna realizacja dowolnego projektu informatycznego.

Korzyści wynikające z usługi DRC – zapasowego centrum przetwarzania danych

Dzięki usłudze zapasowego centrum przetwarzania danych Państwa dane pozostają bezpieczne w przypadku nieprzewidzianej awarii, a systemy pracują nieprzerwanie dzięki możliwości przełączenia do ośrodka zapasowego. Jest to idealne rozwiązanie dla firm, które cenią sobie bezpieczeństwo i dostępność usług. Kompleksowe wsparcie zarówno przedwdrożeniowe, jak i powdrożeniowe to nieoceniona wartość, która umożliwia skupienie się na podstawowych aspektach działalności firmy bez obawy o prawidłowe funkcjonowanie IT.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *