płatności online

Obecnie większość z nas robi zakupy w internecie, chociaż raz na jakiś czas. Niektóre z produktów nie są łatwo dostępne stacjonarnie, a ich kupno przez internet to szybki i wygodny sposób. Zwłaszcza okres pandemii spotęgował liczbę transakcji, jakie wykonujemy przez internet. Zamknięcie sklepów zmusiło wiele osób do przetestowania zakupów online i większość przy tym została. W związku z tym, ważną kwestią stają się płatności online. Jakie są preferencje Polaków w tej kwestii i jakie ma to znaczenie dla e-commerce?

Z jakich płatności online najczęściej korzystają Polacy?

Zdecydowanie królującym liderem w tej dziedzinie jest BLIK. To polska metoda płatności, która polega na szybkim wygenerowaniu 6-cyfrowego kodu w aplikacji bankowej i wpisanie go na stronie sklepu. Według danych, z tej metody płatności online korzysta aż 6 na 10 Polaków, robiących zakupy w sieci! Na kolejnych miejscach znajdują się m.in. przelewy online czy karta płatnicza.

płatności online

Szybkie płatności – znaczenie dla e-commerce

Wiemy już, że wśród płatności online najbardziej lubianą przez klientów metodą jest BLIK – ale jakie ma to znaczenie dla e-commerce? Jeśli prowadzisz swój biznes w sieci, musisz zadbać o umiejscowienie w twoim sklepie internetowym szybkich metod płatności. Długość transakcji ma wpływ na decyzje zakupowe – im dłużej zajmuje klientowi płatność, tym większa szansa, że stwierdzi, że jednak nie potrzebuje tej rzeczy. Klient może się też po prostu rozmyślić z korzystania z twojego sklepu, jeśli zobaczy, że musi wykonać np. tradycyjny przelew.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *