kontrola dostępu

System kontroli dostępu to rozwiązanie, które może być efektywnie wdrożone w miejscach takich jak banki, obiekty rządowe, zakłady produkcyjne, hotele, szpitale, czy obiekty handlowe. Jak działa system KD, jak z niego korzystać i jakie są jego zalety?

System kontroli dostępu – jak to właściwie działa?

System kontroli dostępu działa na podstawie współpracy między identyfikatorami osobistymi (np. kartami zbliżeniowymi) i specjalnymi urządzeniami. Jako właściciel budynku, czy firmy, decydujesz, do których pomieszczeń mogą wejść użytkownicy lub w jakiej strefie mogą się poruszać.

Warto również wspomnieć, że wymienione wyżej karty zbliżeniowe nie zbierają danych o użytkownikach, dlatego rozwiązanie jest w pełni bezpieczne, a zgubienie karty nie niesie za sobą żadnych poważnych konsekwencji.

Zastanawiasz się, jak to właściwie działa? Okazuje się, że specjalne sterowniki i przystosowany komputer nadzorujący monitorują działanie systemu kontroli dostępu. Jako właściciel masz możliwość dobierania funkcjonalności i uprawnień indywidualnie do każdego pracownika, dzięki czemu rozwiązanie jest uniwersalne i świetnie sprawdzi się w przypadku małych i dużych firm.

system kontroli dostępu

Zalety systemu KD

System kontroli dostępu umożliwia, identyfikację osób przebywających na terenie firmy, zabezpieczenie wartościowych przedmiotów lub miejsc i minimalizację szans kradzieży.

Podsumowanie

Dzięki systemowi kontroli dostępu właściciele firm mają możliwość monitorowania sytuacji w czasie rzeczywistym, co pozwala im podjąć adekwatne decyzje zwiększające bezpieczeństwo ich biznesu. Jeśli potrzebujesz ograniczyć dostęp pracowników lub gości do wybranych pomieszczeń, lub elementów, system kontroli dostępu pozwoli Ci to zrobić szybko i wygodnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *