Branża IT - Ile zarabia tester oprogramowania

Jeśli mamy w planach zacząć pracę w branży IT, często zastanawiamy się na jakie wynagrodzenie możemy liczyć. Wiele osób na pierwszą pracę na tym rynku wybiera stanowisko testera oprogramowania. Na pytanie “Ile zarabia tester oprogramowania?” Prześmiewczo można odpowiedzieć “To zależy”. Statystyki mówią, że średni zarobek na tym stanowisku dla juniorów oscyluje między 4200 a 4500 zł.

Jakie wymagania nas czekają na tym stanowisku?

Na pewno niezbędna będzie wiedza i doświadczenie. Co wcale nie wyklucza osób bez doświadczenia. Jeśli interesujemy się tym tematem i mamy dryg do wychwytywania błędów i szybkiego uczenia się, to dobry kurs nawet Internetowy powinien nam wystarczyć, abyśmy mogli ubiegać się o pracę. Dodatkowym atutem, będzie bardzo dobra znajomość języka angielskiego.

ile zarabia tester oprogramowania

Jakie mamy możliwości rozwoju w pracy testera oprogramowania?

Możliwości rozwoju jest na prawdę wiele. Jeśli praca testera oprogramowania nam odpowiada, to możemy cały czas rozwijać się w tym obszarze. A już nawet po dwóch latach uzyskać awans na wyższe stanowisko. Wtedy możemy liczyć na 6000-7000 zł miesięcznie. Jako starszy tester oprogramowania, możemy zarabiać około 9000 zł. Więc na pytanie ile zarabia tester oprogramowania możemy śmiało odpowiedzieć: Niemało! Jeśli mamy ochotę spróbować czegoś innego ale nadal chcemy pozostać przy testowaniu, możemy zacząć testować gry, gdzie wymagania są mniejsze ale adekwatnie do tego jest mniejsze wynagrodzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *