Kluczowe Zasady User Experience.

Z pierwszą wizytą na stronie internetowej jest jak z pierwszą randką. Kluczowe jest zawsze pierwsze spojrzenie. Jeśli wrażenie, które uzyskamy na początku będzie satysfakcjonujące, większe prawdopodobieństwo, że klient powróci do przeglądania naszej oferty. Dziś, w skondensowanej formie przejdziemy przez najważniejsze zasady user experience, które uwrażliwią Cię na te, niezwykle istotne kwestie podczas podejmowanych działań.

O istocie User Experience


User Experience, w skrócie – UX, to wrażenia, jakie wywiera na konsumencie nasza strona czy aplikacja. Design w duchu zachowań użytkownika jest skoncentrowany na przystosowywaniu treści do indywidualnych potrzeb użytkownika. Jeśli rozwiązania wpiszą się w gusta klientów, osiągniesz większy sukces, co przełoży się na wzrost ruchu i większą sprzedaż. Jakie zasady user experience okazują się najważniejsze?

Poznaj Zasady User Experience.

Zasady user experience


Poniżej znajdziesz kilka, selektywnie wybranych elementów UX, na które warto zwrócić uwagę:

  • prędkość strony

Ten, niezwykle istotny element to pierwsza determinanta sukcesu. Jeśli strona nie ładuje się zbyt szybko, wysoce prawdopodobne, że użytkownik opuści ją.

  • pamięć mięśni

Jedną z ważniejszych zasad user experience jest rozmieszczanie przycisków w zgodzie ze zwykła hierarchią. Rozmieszczaj najważniejsze przyciski, elementy w miejscu, w którym zwykle są umieszczane. W ten sposób użytkownik będzie lepiej i efektywniej posługiwał się treścią.

  • too long; didn’t read, czyli walka SEO i UX

Niewątpliwie, rozbudowana treść to wsparcie dla użytkownika i istotny komponent SEO. Należy jednak w ten sposób wyeksponować informacje, by nie zakłócały eksplorowania treści.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *