praca zdalna w domu - pracownik

Jak możemy zauważyć praca zdalna w domu zyskuje na popularności z wielu czynników. Na pewno przyczyniła się do tego sytuacja pandemiczna jaka panuje na świecie, aby zapewnić większe bezpieczeństwo pracownikom. Drugim głównym czynnikiem jest coraz wyższy rozwój technologii i Internetu. Rzeczą jasną jest, że nie w każdej branży możemy pracować zdalnie, tutaj przeważa głównie branża IT.

Jakie są zalety pracy zdalnej w domu?

Pracownicy zazwyczaj chwalą sobie taką formę pracy ze względu na wiele zalet. Główną z nich są komfortowe warunki pracy we własnym zaciszu domowym lub dowolnym ulubionym miejscu w którym chcemy pracować. Kolejną zaletą pracy zdalnej w domu jest brak konieczności dojazdu do pracy i powrotu, w ten sposób możemy zaoszczędzić sporo czasu w ciągu dnia. Niektórzy pracownicy zależnie od stanowiska mają elastyczny czas pracy.
praca zdalna w domu - pracownik

praca zdalna w domu - komputer na biurku

Nastawienie pracodawców na taką formę pracy

Niestety w Polsce pracodawcy patrzą nadal dość sceptycznie na obowiązki wykonywane w postaci pracy zdalnej w domu przez swoich pracowników. Według statystyk z 2018 roku tylko co trzeci pracownik pracuje w takim modelu. Jednakże tutaj dużo zależy od podejścia pracodawcy i rodzaju firmy w której pracujemy. W branży IT jest to bardziej powszechne, niż innych dziedzinach. Myślę, że w niedługim czasie nastąpi przełamanie i coraz więcej osób będzie miało możliwość pracy w trybie zdalnym ze względu na dużo większą efektywność takiej pracy niż stacjonarnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *