darmowe stocki zdjęć - pixabay

Jeśli jesteśmy posiadaczami strony internetowej, bloga lub fanpage to z pewnością będziemy potrzebować grafiki oraz zdjęć do publikacji postów lub tworzenia podstron. Powinniśmy pamiętać, że używanie i rozpowszechnianie grafiki bez zgody autora jest nielegalne. Dlatego powstały darmowe stocki zdjęć, które są serwisami internetowymi z darmową grafiką, z której możemy śmiało korzystać. Są to zdjęcia, których autorzy zrzekli się praw autorskich, więc nie będziemy mieć żadnych kłopotów prawnych.

darmowe stocki zdjęć - pexels
Z jakich stocków zdjęć korzystać?

W Internecie znajdziemy wiele serwisów, w których znajdziemy różnorodne darmowe stocki zdjęć oraz grafiki. Jedne z popularniejszych to:

  • Pixabay – Jest to bardzo powszechny serwis z darmową grafiką. Jego zalety to bardzo duża liczba grafiki, która jest dopasowana do naszych wyszukiwań oraz prosta obsługa.
  • Pexels – Również bardzo intuicyjny portal z dostępem do tysięcy zdjęć bez konieczności rejestracji. Mamy opcję wyboru rozmiaru zdjęć lub grafik.
  • Flickr – Bardzo popularna niegdyś strona ze zdjęciami, które są udostępniane przez użytkowników.

Dodatkowe informacje

Przed wykorzystaniem danego zdjęcia zawsze warto się upewnić, czy na pewno jest darmowe do użytku komercyjnego. Warto zajrzeć do podstron FAQ na serwisach i przeczytać ogólne zasady użytkowania. Darmowe stocki zdjęć to świetne źródło pomysłów i inspiracji, które sprawdzą się w początkowych projektach, gdzie mamy mocno ograniczony budżet.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *